یه روز با پدر بزرگم نشسته بودیمو در مورد کسب و کار حرف میزدیم. بنده خدا خیلی دوست داشت منو راهنمایی کنه و تجربیاتی که داره رو در اختیار من بذاره تا من هم در کسب و کارم موفق باشم. اما بنده خدا یکم اطلاعاتش و تجربیاتش قدیمی بود. هر ایده ای میداد ختم میشد به زدن یه مغازه و آوردن جنسو فروختن. اینکه چجوری با مشتری برخورد کنیمو از کجا جنس خوب پیدا کنیم. مقداری از اون حرفا خوب بود اما بخش اعظمش تاریخ انقضاش گذشته بود. من خودم به شخصه اعتقاد دارم که هر کسب و کاری قابلیت ایجاد درآمدهای نجومی رو داره اما نه به روش صد سال پیش. مثلا قدیما همه مغازه داشتن و بعدها از اینترنت برای تبلیغاتشون استفاده میکردند. بعد یکسری ها اومدنو کلا فروشگاه اینترنتی زدن و از طریق فروشگاه جنسشونو میفروختند. اما همین ایده هم کم کم دارهفراگیر میشه و کم کم تعداد فروشگاه های اینترنتی از تعداد خریداران بیشتر میشه. در همین میان خیلی ها دارن با سرعت زیاد و عالی رشد میکنن. مثلا چند شب پیش یه فروشگاه اینترنتی دیدم که در زمینه عطر و ادکلن فعالیت میکرد. دیدم در کنار فروش عطر کلی مقاله برای راهنمایی وترغیب مشتریها گذاشته که با خوندن اونها چقدر آدم هم اطلاعات کسب میکنه و هم حسش نسبت به یه محصول خوب میشه. مثلا من خودم تا حالا عطر نزده بودم اما با خوندن مطلبی در مورد این عطر کاملا حسم در موردش عوض شد. خب این خیلی ارزشمنده و من فکر میکنم که اگر ما سعی کنیم در مورد همه کسب و کارها ایده های قدیمی رو بپرورونیم میتونیم خیلی موفق باشیم و کلی کارآفرینی کنیم.
ممنون که وقت گذاشتید مطلبمو خوندید و ممنون از تالار گفتگوی خوبتون