کاربری
کاربر گرامی به انجمن پشتیبانی پرستاشاپ - انجمن پرستاشاپ فارسی خوش آمدید . اگر این نخستین بازدید شما از سایت است , لطفا ثبت نام کنید:
تبلیغات در اینترنت Panypay

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: نحوه انتخاب رنگ ها در طراحی سایت

 1. #1

  https://s4.uupload.ir/files/10637ve_437g.pnghttps://s4.uupload.ir/files/10637ve_437g.pnghttps://s4.uupload.ir/files/10637ve_437g.pnghttps://s4.uupload.ir/files/10637ve_437g.pnghttps://s4.uupload.ir/files/10637ve_437g.png
  کاربرسایت
  تاریخ عضویت
  فرو 1396
  نوشته ها
  5
  سپــــــــاس
  1
  تشکر شده 2 بار در 2 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک

  نحوه انتخاب رنگ ها در طراحی سایت

  رنگ یکی از مهم*ترین عناصر در طراحی سایت است که در جلب توجه کاربران (بازدیدکنندگان) به شما کمک می*کند.


  انتخاب رنگ مناسب ترفند کوچک و دست*کاری صادقانه*ای است که به حفظ کاربران در سایت مربوطه کمک خواهد کرد و حتی قابلیت هدایت مستقیم کاربران به سمت اقدامات مورد نیاز را دارد. ما فهرستی از محبوب*ترین رنگ*هایی که دارای بیشترین تقاضا درطراحی سایترا دارد انتخاب کردیم، ترکیب صحیح و جنبه*های مثبت و منفی آن*ها را شناسایی کردیم. و از همه مهم*تر – نمونه*هایی را آماده کردیم!

  رنگ*ها را در کجا به کار ببریم؟
  شما باید بخش*های کلیدی مختلفی را در نظر بگیرید و رنگ*های متناسب با هر جزء از صفحه موردنظر را انتخاب کنید:

  تبلیغات بالا-پر (Pop-ups)
  حاشیه*ها
  سرفصل*ها
  رنگ پس*زمینه
  آگهی*ها اولیه وب سایت و یا کارهای گرافیکی اصلی
  دکمه*ها، به*ویژه دکمه فراخوان
  تعیین مخاطبان هدف خود را در هنگام انتخاب طرح رنگ فراموش نکنید!

  چگونه رنگ محرک های حسی را تحت تاثیر قرار می دهد؟
  ارتباط بین رنگ*ها و اصرار در خرید یک محصول ازنظر علمی به اثبات رسیده است. هنگامی*که شما رنگ خاصی را مشاهده می*کنید، واکنش*های متعددی در مغز شما رخ می*دهد که منجر به تحریک احساسات مختلف و تأثیرگذاری بر رفتار شما می*شود. تحقیقات نشان می*دهد که ۶۰-۹۰٪ از تصمیم*های خرید بر اساس رنگ صورت می*گیرد! با دانستن این واقعیت*های روانشناسی و ذهنی، شما می*توانید استدلال معکوس را در وب*سایت خود تنها از طریق انتخاب رنگ*های مناسب تقویت کنید.

  قرمز
  این رنگ مؤثرترین رنگ برای دکمه فراخوان برای ترغیب کاربرد برای فشار دادن دکمه است. هیچ*یک از رنگ*ها به*اندازه رنگ قرمز توجه کاربران را به خود جلب نمی*کند. اگر می*خواهید کاربر اقدام به انجام برخی از موارد مهم کند. برای آن دکمه رنگ قرمز را به کار ببرید. رنگ قرمز، نشانگر عشق، قدرت و حتی مرتبط با پرخاشگری یا احتمال وقوع خطر است. این رنگ را می*توان در تبلیغات فروش استفاده کرد.

  جنبه*های مثبت :
  در ارتباط متقابل با عشق
  ایجاد حس فوریت و نیاز
  ایجاد احساس شور و هیجان یا تشویق
  جنبه*های منفی :
  کاربرد بیش*ازحد آن می*تواند موجب ایجاد تمایل به ترک سایت شود.
  نارنجی
  این رنگ سرشار از انرژی است و افراد را بدون هیچ اجباری ترغیب به اقدام عملی می*کند. رنگ نارنجی تنها گاهی اوقات به*عنوان وضعیت حاد درک می*شود. این رنگ ضرورت انجام اقداماتی نظیر خرید، اشتراک، فروش را القاء می*کند. اگر می*خواهید بازدیدکننده بااحساس انگیزه، شادی و شور و شوق سایت شما را ترک کنند، رنگ نارنجی را به کار ببرید. شرکت*های فن*آوری اغلب این رنگ را برای سایت های خود انتخاب می*کنند، به دلیل این*که این رنگ منحصربه*فرد و هیجان*انگیز و صدالبته رنگ شاد و گرمی است.

  جنبه*های مثبت :
  درخشان*ترین سایه*های رنگ نارنجی با جامعه*پذیری، شادی، انرژی مرتبط هستند
  سرعت، ریتم دقیق، احساسات آتشین
  یک داروی ضدافسردگی بسیار عالی
  جنبه*های منفی :
  تأمل و عملکرد محتاطانه
  زرد
  رنگ زرد یکی از رنگ*های جهانی است، و احساساتی که به وجود می*آورد بستگی به سایه*روشن آن دارد. رنگ زرد روشن موجب افزایش انرژی می*شود، اما بدون وضوحی که در رنگ قرمز وجود دارد. رنگ زرد متوسط باعث احساس آرامش می*شود اما بااین *وجود هنوز هم نیروبخش است. رنگ زرد تیره (ازجمله رنگ طلایی) احساس قدمت را القاء می*کند، فضا را سرشار از حس بی*زمانی، خرد و کنجکاوی می*کند.

  جنبه*های مثبت :
  احساس راحتی و آرامش
  حس کنجکاوی
  حس انرژی
  جنبه*های منفی :
  می*تواند به*عنوان رنگ کودکانه و یا رنگ جوان*پسند در نظر گرفته شود
  سبز
  این رنگ، رنگ هماهنگی و احساس شادی درونی است. توازن رنگ سبز حس پایداری ، تعادل و هماهنگ*سازی را ایجاد می*کند. رنگ سبز مناسب طرح*هایی مرتبط با رفاه، ثبات، نوسازی و طبیعت است. سایه*های روشن*تر این رنگ، پرانرژی*تر به نظر می*رسد، و سایه*های زیتونی معمولاً با جهان طبیعت در ارتباط است. سبز تیره به صورتی خوشایند و باثبات*تر جلوه می*کند.

  جنبه*های مثبت :
  طراوت بخشی و آرامش بخشی، رها کردن افراد با حسی الهام*ب خش
  نشان*دهنده تعادل و هارمونی در طراحی و طبیعت
  جنبه*های منفی:
  رنگ بیش*ازحد آرام بخشی است و بازدیدکنندگان را مجاب به انجام هیچ اقدامی نمی کند.
  آبی
  در روانشناسی، آبی به*عنوان رنگ افراد هدفمند و دارای اعتمادبه*نفس در نظر گرفته می*شود. این رنگ، آرامش شیرین و لذت بخشی را برای کاربران شما به ارمغان می*آورد. رنگ آبی تیره به*عنوان رنگ کسب*وکار، حرفه*ای و معتبر بودن آن در نظر گرفته*شده است- به همین دلیل است که صاحبان کسب*وکار علاقه زیادی به این رنگ دارند. آبی اغلب در وب*سایت*های مربوط به فن*آوری استفاده می*شود، زیرا این رنگ موجب ایجاد احساس قابلیت اطمینان و اعتماد می*گردد.

  جنبه*های مثبت :
  آبی*رنگ آرام بخشی است
  آرامش فیزیکی را افزایش می*دهد
  موجب ایجاد فضای امنیت و اعتماد می*گردد
  رنگ آبی به*عنوان رنگ خلاقیت در نظر گرفته*شده است
  جنبه*های منفی :
  رنگ سردی است، توجه کاربر را به موضوعات دیگری منحرف می*کند


  نتیجه*گیری :
  البته، رنگ*ها باید با یکدیگر هماهنگ*سازی شوند و با ساختار و محتوای سایت مرتبط باشند. الگوی طراحی رنگ فضای سایت را تشکیل می*دهد، بنابراین باید ایجاد امنیت کند و به*اجبار در طراحی اعمال نشود، نسبتاً روشن باشد. بدون شک، شما در زمان ایجاد یک وب*سایت، هدفی را برای خود تعیین می*کنید: شما خواستار عضویت، خرید، کلیک کردن بر روی کلمه “بعدی”، از سوی بازدیدکنندگان خود هستید، و این به معنای فشار دادن یک دکمه خاص است.

  دکمه موردنظر هر چه که باشد، کلیک کردن بر روی آن یا عدم انجام این کار، بستگی به احساساتی دارد که بازدیدکننده در حین ورود و حضور در سایت شما تجربه می*کند.
  بنابراین شما در حال حاضر می*دانید که کاربرد رنگ یکی از عناصر تعیین*کننده در طراحی وب سایت است.

 2. #2

  https://s4.uupload.ir/files/10637ve_437g.pnghttps://s4.uupload.ir/files/10637ve_437g.pnghttps://s4.uupload.ir/files/10637ve_437g.pnghttps://s4.uupload.ir/files/10637ve_437g.pnghttps://s4.uupload.ir/files/10637ve_437g.png
  کاربرسایت
  تاریخ عضویت
  شهر 1396
  نوشته ها
  1
  سپــــــــاس
  0
  تشکر شده 0 بار در 0 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک
  مطلب خوبی بود ممنون

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
درباره ما

سایت پشتیبانی پرستاشاپ فارسی خدمات رایگان خود را در سال 1392 با عنوان"انجمن پشتیبانی پرستاشاپ فارسی" در ایران آغاز نمود و از آن لحظه تا کنون همواره سعی در به کارگیری شیوه هایی نوین داشته و به عنوان اولین بومی کننده پرستاشاپ در ایران همواره در نشر و توسعه این فروشگاه ساز کوشا می باشد.

session بارگذاری مجدد کد امنیتی مندرج در تصویر را وارد کنید:
پیاده سازی ، پشتیبانی و تنظیم توسط :پرستاشاپ فارسی طراحی شده توسط رامین محمدی