آیا میدانید؟ پرستاشاپ فارسی بهترین مرجع رایگان پرستاشاپ است ؟
#
آخرین محصولات فروشگاه
مشاهده RSS Feed

ravi50900

پنجره های اتومبیل و خانه که در زمستان گرم و در تابستان سرد می مانند

به این مطلب امتیاز بدهید
توسط در تاریخ 09-10-2017 در ساعت 10:23 AM (62 نمایش ها)
پنجره های اتومبیل و خانه که در زمستان گرم و در تابستان سرد می مانند
یک ماشین زیر نور آفتاب در تابستان داغ می شود و این یک واقعیت است که در سراسر جهان اذعان شده است. این حقیقت توسط همکاری بین آزمایشگاه های ملی سندیا و سانتا فا، دینامیک IR مستقر در نیومکزیکو به چالش کشیده شده است.آن ها ذرات نانو، که اشعه مادون قرمز یا گرما را منعکس می کنند، را به لایه های پنجره برای خانه ها، ادارات و اتومبیل ها تبدیل می کنند.


پنجره های اتومبیل و خانه که در زمستان گرم و در تابستان سرد می مانند

با کمک یک شرکت تجاری کوچک در نیومکزیکو (NMSBA)، مشارکت در سال ۲۰۱۳ شروع شد. پل کلم، فیزیکدان مواد ساندیا، فیلم هایی که ضخامت آن ها ۵۰ بار نازک تر از یک رشته موی انسان است را مورد بررسی قرار داده است. این فیلم ها عایق هایی هستند که الکتریسته ورودی به فلزات (برای انتقال گرما) را بر اساس درجه حرارت مسدود می کنند.

کلم در هنگام برخورد با ویلیام کرتز، رئیس شرکت پنجره ها و شیشه های با عایق الکتریکی با کارایی بالا، استفاده بالقوه این فیلم های نازک را در الکترونیک کشف کرد.

آنها در پارک فناوری در سانتا فا ملاقات کردند و شروع به بحث در پنجره هایی کردند که به طور خودکار حرارت را در ماه های زمستان حفظ کرده و در ماه های تابستان بیرون نگه می دارند.

بعضی از مواد همچون فویل آلومینیومی به عنوان بازتابنده در نظر گرفته می شوند و گرما و نور را منعکس می کنند. دیگر مواد مانند پلاستیک و شیشه معمولا برای نور شفاف هستند. بر اساس دمای موجود ممکن است برخی از مواد نادر هر دو ویژگی را داشته باشند. یکی از این مواد دی اکسید وانادیوم است.

دی اکسید وانادیوم در واقع ترموکرومیک (موادی که در اثر تغییر درجه حرارت، تغییر رنگ دارند) است، و می تواند انتقال نوری خود را با درجه حرارت تغییر دهد. این ماده در دماهای پایین برای نور مادون قرمز شفاف است. هنگام گرم شدن، فلزی می شود و اشعه مادون قرمز، یا IR، را منعکس می کند؛ بدون این که مانع از مشاهده شدن نور مرئی گردد.

مواد دی اکسید وانادیوم به جای الکتریسیته مانند مواد الکتروکرومیک، با درجه حرارت تغییر می کنند. شیشه الکتروکرومیک به عنوان بخش در حال رشد صنایع شیشه در نظر گرفته می شود، اما نیاز به زیرساخت هایی نظیر سوئیچ ها و سیم ها دارد که هزینه آن زیاد می شود. مواد ترموکرومیک از لحاظ تجاری و علمی جالب هستند و با تغییر دمای محیط تغییر می کنند.

نانوذرات قابل تنظیم و بازتابنده:
چندین سال طول کشید تا تیم محققان از جمله کلم توانستند فیلم های پلیمری را با نانوذرات ترموکرومیک بسازند و در این مدت توسط شرکت های NMSBA و تعاونی تحقیق و توسعه (CRADA) پشتیبانی مالی می شدند.

نلسون بل، شیمیدان مواد ساندیا، در ابتدا مسئول طراحی و اجرای یک فرایند چند مرحله ای برای تولید نانوذرات بود. او همچنین بهترین راه برای پراکنده شدن نانو ذرات در مخلوطی مانند رنگ- اسپری را ایجاد کرد که موجب شد بل خود را یک متخصص شیمی رنگ معرفی کند.

مطابق نظر Kurtz و کلم، بزرگترین چالش، کشف چگونگی تولید نانو ذرات مورد نیاز برای تولید محصولات تجاری بود.

تیم همچنین بر چگونگی تنظیم دمای تغییر حالت تمرکز کرد. برای مثال، برای پنجره اتومبیل بهتر است شروع بازتاب حرارت از دمای ۷۸ درجه فارنهایت باشد، اما برای کاربردهای دیگر دماهای دیگر بهتر است. این گروه موفق به ساخت نانوذراتی شدند که می توانند با اصلاح مقدار کمی از مواد فلزی، در هر درجه حرارتی از ۲۰۰ تا ۴۰- تغییر کنند.

رائگان جانسون، دانشمند مواد شیمیایی ساندیا، مسئول شناسایی این دسته از نانوذرات بود تا از مناسب بودن خواص مواد اطمینان حاصل کند. او با استفاده از تجهیزات پیشرفته، مانند میکروسکوپ الکترونی عبوری، دستگاه های پراش اشعه ایکس و اسپکترومتر مادون قرمز فوریه، جذب مادون قرمز، ساختار فیزیکی و ساختار شیمیایی نانوذرات را بررسی کرد.

نانو ذرات برای پیشرفت و به روز رسانی پنجره ها:
اولین محصولی که Kurtz امیدوار است به بازار برسد فیلم روی سطح پنجره ها است. این فیلم چیزی است که صاحبان خانه می توانند بر روی پنجره های خود قرار دهند تا میزان استفاده از سیستم های گرمایشی و سرمایشی کاهش یابد. برنامه های آینده شامل افزودن نانوذرات به پنجره های جدید و افزودن آنها به پلاستیک های معماری است مانند آن چه در لباس های ورزشی با کارایی بالا و یا آکواریوم آبی المپیک ۲۰۰۸ پکن استفاده شده بود.

شرکت دینامیک IR کمک هزینه ۱٫۹۵ میلیون دلاری از آژانس انرژی SHIELD برای پروژه تحقیقاتی پیشرفته وزارت انرژی در سال ۲۰۱۶ برای جلوگیری از “دره مرگ” – یک دوره مشکل برای شرکت ها قبل از اینکه یک محصول سودآور ایجاد کند – و ساخت این پنجره ها دریافت کرد. این برنامه با هدف ساخت پنجره های تک لایه با کارایی پنجره های دو پنجره انجام شد. ساخت این پنجره های تک جداره در ایالات متحده باعث صرفه جویی حدود ۱٫۳٪ از کل انرژی ایالات متحده و تامین برق ۳۲ میلیون خانه در هر سال می شود.

یکی دیگر از اهداف برنامه کاهش تلفات گرما است که نگرانی حیاتی در سراسر دنیا است. با این حال، در مناطق خاصی از ایالات متحده آمریکا، خنک سازی نیاز به برق بیشتری نسبت به گرمایش دارد، که به ساختن پنجره هایی برای کاهش هزینه منجر می شود.

Kurtz امیدوار است این فیلم های پنجره را تا اواخر سال ۲۰۱۸ تجاری کند. این شرکت چندین اختراع ثبت شده دارد. دینامیک IR با یک شرکت برتر در صنعت پارچه با کارایی بالا و یک شرکت پیشرو در صنایع پلاستیک های ساختاری و فیلم های پنجره همکاری می کند.

برای دانلود مقالات نانو کلیک کنید
برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
دسته بندی نشده

نظرات

شخصی سازی شده توسط انجمن پشتیبانی پرستاشاپ فارسی
قدرت گرفته از ویبولتین 4.2
پرستاشاپ فارسی
سایت پشتیبانی پرستا شاپ فارسی با عنوان"انجمن پشتیبانی پرستاشاپ فارسی" در ایران خدمات رسانی خود را در سال 1392 آغاز کرد . از لحظه تولد تاکنون انجمن پشتیبانی پرستاشاپ فارسی همواره سعی در بکارگیری شیوه های مدیریتی جدید و خدمات نوین داشته است به امید کمکی شایان به شما هموطنان عزیز و فارسی زبان کل جهان.